دفترچه بیمه غیرحضوری
 
 
 از این قسمت میتوانید درخواست تمدید و تعویض و صدور اولیه دفترچه بیمه خود و اعضای خانواده را ثبت کنید
یکی از کارهایی که ممکن است در ارتباط با دفترچه بیمه تامین اجتماعی خود با آن مواجه شوید این است که قبل از اتمام اعتبار دفترچه، برگه‌های آن تمام شود.
افرادی که درگیر بیماری خاصی هستند یا به علت کهولت سن زیاد به پزشک مراجعه می‌کنند احتمالاً با این موضوع مواجه شوند.
در این‌جور مواقع باید دفترچه بیمه خود را تعویض کنید.
تعویض دفترچه بیمه تامین اجتماعی یا در اصطلاح تخصصی تعویض دفترچه بیمه زمانی لازم است که قبل از پایان اعتبار، برگه‌های آن به پایان برسد.

مصطفی سالاری مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی با بیان اینکه از این پس خود بیمه شدگان تأمین اجتماعی نیز می‌توانند اعتبار دفترچه‌های خود را از طریق روش‌های ۶ گانه استعلام کنند.
دفترچه‌هایی که تاریخ اعتبار آنها به پایان رسیده یا در آینده به پایان می‌رسد، از اول خرداد ماه سال جاری بدون نیاز به مراجعه حضوری تمدید اعتبار می شود و مراکز درمانی طرف قرارداد از جمله پزشکان، داروخانه‌ها و مراکز پاراکلینیک؛ اعتبار دفترچه‌های درمانی را از طریق یکی از ۶ روش فوری، برخط و غیرحضوری که آماده شده و به سهولت قابل استفاده هستند، در حین مراجعه بیمه شده استعلام و به مراجعه کننده ارائه خدمت می‌کنند.

به صورت غیر حضوری درخواست دفترچه جدید و یا تعویض دفترچه برای بیمه شده اصلی و افراد تحت تکفل وی دهید و در زمان تعیین شده توسط خود شما دفترچه تان را از نزدیکترین شعبه تحویل بگیرید
برای تعویض یا صدور اولیه دفترچه بیمه از قسمت تعویض و صدور اولیه دفترچه بیمه اقدام نمایید با ورود به سامانه غیرحضوری تامین اجتماعی درصورتیکه قبلاً ثبت نام نکرده اید روی گزینه" ثبت نام" کلیک نمائید.

گام اول : در این مرحله کافیست بیمه شده کدملی وشماره تلفن همراه خودرا وارد نموده سپس دکمه مرحله بعد را انتخاب نماید
توجه داشته باشید شماره تلفن همراه وارد شده صرفاً می بایست متعلق به شخص شما( بیمه شده) باشد .
در غیر اینصورت جهت فعال سازی کاربری مراجعه به شعبه الزامی می باشد.
گام دوم : در این مرحله میبایست اطلاعات هویتی وارد شده مطابق با اطلاعات شناسنامه فرد باشد.
گام سوم : در این مرحله ثبت اطلاعات ایمیل ،گذرواژه و سوالات امنیتی صورت میگیرد.
پر کردن مقادیر ستاره دار الزامی میباشند.
در قسمت سوالات امنیتی میبایست هر سه سوال متفاوت رابا پاسخ های متفاوت وارد نمائید.
نکات قابل توجه :
1-کلیه اطلاعات هویتی میبایست مطابق با اطلاعات کارت ملی و شناسنامه باشد.
دقت داشته باشید در صورت عدم تطابق اطلاعات وارد شده حساب کاربری برای شماایجاد نخواهد شد.
2-افرادی که کدملی و شماره شناسنامه یکسانی دارند لازم است هر دو قسمت کدملی وشماره شناسنامه را با مقدار یکسان پر نموده و از وارد نمودن عدد0(صفر) بجای شماره شناسنامه خودداری نمایند.
3-در بخاطر سپردن پاسخ سوالات امنیتی خود دقت داشته باشید . این سوالات جهت بازیابی گذرواژه شما مورد استفاده قرار می گیرند.
4-خواهشمند است در وارد نمودن شماره تلفن همراه وایمیل خود دقت نمائید. این اطلاعات پل ارتباطی سامانه های سازمان تأمین اجتماعی با شما می باشد

فرمت مجاز جهت ثبت گذرواژه :
 1-باید با کاراکترهای لاتین باشد
2-باید با یک حرف آغاز شود .
3-باید حداقل شامل یک حرف بزرگ ، یک حرف کوچک و یک عدد باشد.
4-طول گذرواژه نباید کمتر از 8کاراکتر باشد.
5-گذرواژه نباید شامل نام ، نام خانوادگی و کد ملی باشد.
6-فقط کاراکترهای لاتین حرف و عدد و & %$#!مجاز می باشند

بیمه شده گرامی در حفظ و نگهداری رمز (گذر واژه) خود دقت نمائید، مسئولیت افشای رمز و هرگونه سوءاستفاده از آن بعهده شما می باشد
 گام چهارم:
در این مرحله اطلاعات جهت بازبینی و تایید نهایی به کاربر نمایش داده میشود.
در صـورت صـحت اطلاعات دکمه تایید و ارسـال درخواست را فشـار دهید در غیر اینصـورت دکمه مرحله قبل را زده و اطلاعات فرم را اصلاح نمائید.
در نهایت پیـام زیر نمایش داده میشـود
درخواســـت شـــما با موفقیت ثبت گردید ونتیجه مراحل انجام شـــده از طریق پیامک ارســـال خواهد شـــد.
 
پیامک در صورت فعال سازی حساب کاربری:
جناب آقای/سرکار خانم به سیستم های متمرکز ســازمان تأمین اجتماعی خوش آمدید.حساب کاربـری شما فعال گردید.
پیامک در صورت فعال نشدن حساب کاربری :
جناب آقای/سرکار خانم ثبت نام شما تائیـد شد، جهت فعال سازی حساب کاربری با در دست داشتن مدارک هویتی به نزدیکترین شعبه مراجعه فرمائید.
پیامک در صورت مغایرت اطلاعات هویتی :
اطلاعات هویتی وارد شده توسط شما با پایگاه مرجع مطابقت ندارد، میتوانید مجدداً ثبت نام نمائید. چنانچه از صــحت اطلاعات ثبت شــده اطمینان دارید با در دســت داشــتن مدارک هویتی خود به نزدیکترین شــعبه مراجعه فرمائید.توجهداشته باشید !چنانچه در زمان ورود اطلاعات اشتباهی از طرف شما صورت گرفته میتوانید مجدداً اقدام به ثبت نام نمائید.

درصورتیکه قبلاً ثبت نام کرده اید روی گزینه"ورود به سامانه" کلیک نمائید.
خود را که زمان ثبت نام تعیین کردید را وارد نمایید
از قسمت بیمه شدگان _خدمات درمانی و دفترچه بیمه_درخواست دفترچه بیمه غیر حضوری می توانید درخواست دفترچه بیمه خود را ثبت کنید

 
 

مطالب پیشنهادی مجله خبری با من تامین

چه زمانی شما نیاز به شکایت از کارفرما دارید؟ در برخی موارد، در زمان اتمام قرارداد کاری اتفاق می‌افتد که کارفرما به تعهدات خود عمل نمی‌کند و تسویه حساب را به‌طور کامل انجام نمی‌دهد.
مدیر کل درمان غیر مستقیم سازمان تأمین اجتماعی با اشاره به اینکه بزرگترین طلبکار از دولت هستیم ، گفت: اعتباری که قرار بود برای اجرای طرح دارویار به تامین اجتماعی بدهند به درستی محقق نشد.
رئیس کانون عالی بازنشستگان تامین اجتماعی خبر داد: قرارداد با شرکت آتیه‌سازان حافظ با کانون عالی بازنشستگان تامین اجتماعی مجددا منعقد شده است.