راهنما تمدید دفترچه بیمه
راهنما تمدید دفترچه بیمه
تمدید غیرحضوری دفترچه تامین اجتماعی چگونه است؟

در این گزارش با ۶ روش تمدید دفترچه های درمانی تأمین اجتماعی آشنا خواهید شد.

همزمان با شیوع کرونا برای کاهش تجمع مردم در کارگزاری‌های تأمین اجتماعی،سازمان تامین اجتماعی اعلام کرد؛ دفترچه‌های درمانی تأمین اجتماعی تا پایان اردیبهشت نیاز به تمدید ندارد و بیمارستان‌ها باید دفترچه‌های درمانی را بپذیرند.
با پایان اردیبهشت ماه ، عملا طرح تمدید دفترچه‌ها به صورت غیرحضوری هم به اتمام رسید.
اما بازهم هجوم مردم به کارگزاریهای تامین اجتماعی برای تمدید دفترچه‌های بیمه در یک ماه گذشته در نهایت سازمان تامین اجتماعی را مجبور کرد تا روند تمدید غیرحضوری دفترچه‌ها را ادامه دهد.

از اول خرداد نیازی به مراجعه حضوری نیست

مصطفی سالاری مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی با بیان اینکه از این پس خود بیمه شدگان تأمین اجتماعی نیز می‌توانند اعتبار دفترچه‌های خود را از طریق روش‌های ۶ گانه استعلام کنند،گفت:
دفترچه‌هایی که تاریخ اعتبار آنها به پایان رسیده یا در آینده به پایان می‌رسد، از اول خرداد ماه سال جاری بدون نیاز به مراجعه حضوری تمدید اعتبار می شود و مراکز درمانی طرف قرارداد از جمله پزشکان، داروخانه‌ها و مراکز پاراکلینیک؛ اعتبار دفترچه‌های درمانی را از طریق یکی از ۶ روش فوری، برخط و غیرحضوری که آماده شده و به سهولت قابل استفاده هستند، در حین مراجعه بیمه شده استعلام و به مراجعه کننده ارائه خدمت می‌کنند.

روشهای تمدیدغیرحضوری دفترچه بیمه

گفتنی است؛ در حال حاضر ۶ روش برای تمدید غیرحضوری دفترچه بیمه تامین اجتماعی وجود دارد. این روشها عبارتند از؛

– از طریق بارکدخوان با استفاده از دوربین موبایل

–  شماره گیری USSD کد دستوری #۱*۱۴۲۰*۴* یا #۱۴۲۰*۴*

–  نرم افزار اپلیکیشن ” تأمین اجتماعی من”

–  سامانه‌های اینترنتی medical.tamin.ir

–  medical.tamin.ir

–  کد دستوری #۱۶۶۶

مطالب پیشنهادی مجله خبری با من تامین

قرارداد بیمه تکمیلی بازنشستگان تامین اجتماعی اخیرا به پایان رسیده است و قرارداد جدید آن‌ها با آتیه سازان حافظ تمدید شده است.
سرپرست سازمان تامین اجتماعی گفت: با تصویب نهایی اصلاحیه ماده ۵ بیمه اجتماعی کارگران ساختمانی در مجلس، امکان پوشش بیمه ای تمامی واجدان شرایط بیمه اجتماعی کارگران ساختمانی فراهم می شود.
رئیس کانون بازنشستگان و مستمری‌ بگیران تهران گفت:تلاش ما بر این اساس است که بتوانیم رقم وام بازنشستگان تامین اجتماعی به ۱۰ میلیون تومان افزایش دهیم.
پاسخ: 1-حتما به صورت غیر ارادی بیکار شده باشد. 2-بازنشسته یا مستمری بگیر نباشد. 3-بیمه شده حداقل ۶ ماه سابقه پرداخت حق بیمه داشته باشد قبل از بیکار شدن. 4-بیمه شدگانی که به دلیل حوادثی مانند سیل، زلزله، آتش سوزی بیکار شدند نیاز به داشتن حداقل سابقه بیمه ندارند را دریافت خواهند کرد.
پاسخ: ۱- درخواست توسط متقاضی ارائه شده باشد ۲- حق بیمه دوران مذکور پرداخت شده باشد ۳- رابطه بیمه ای فرد با سازمان بیمه تامین اجتماعی برقرار باشد ۴- در صورتی که بیمه شده قبل از تاریخ تقاضا حداقل «۲» سال سابقه پرداخت حق بیمه داشته باشد
پاسخ: 1- فرد تحت پوشش با ۶۰ سال سن و ۲۰ سال سابقه پرداخت حق بیمه می‌تواند با حداقل حقوق پایه و بیشتر بازنشسته شود. 2- فرد تحت پوشش با ۶۰ سال سن و زیر ۲۰ سال سابقه پرداخت حق بیمه متناسب با تعداد سال‌های پرداخت حق بیمه بازنشسته می‌شود. 3- فرد تحت پوشش با ۶۰ سال سن و ۱۰ سال سابقه 4- فرد تحت پوشش با ۵۰ سال سن و ۳۰ سال سابقه پرداخت حق بیمه با حقوق کامل باز نشسته می‌شود.