آغاز نسخه نویسی الکترونیک از امروز
آغاز نسخه نویسی الکترونیک از امروز
آغاز نسخه نویسی الکترونیک از امروز
1399/09/10 22:16
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت: طرح ۳۰۷۰ (ارائه سی خدمت به صورت غیرحضوری برای کاهش هفتاد میلیون مراجعه به واحد‌های اجرایی این سازمان) از امروز در سازمان تامین اجتماعی کلید خورد.

آقای مصطفی سالاری در نشستی خبری با اشاره به آغاز اجرای طرح «۳۰۷۰» گفت:

نیاز بود سازمان تامین اجتماعی در زمینه تحول دیجیتال گام‌های جدی بردارد و قبلا هم اقداماتی در این زمینه انجام شده بود، اما در شرایط شیوع کرونا هم نیاز بود که مراجعه حضوری مردم به شعب را کاهش جدی دهیم و هم اینکه کاهش مراجعه مردم باعث کاهش هزینه و همچنین مانع از اتلاف وقت می‌شود.
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت: طرح ۳۰۷۰ (ارائه سی خدمت به صورت غیرحضوری برای کاهش هفتاد میلیون مراجعه به واحد‌های اجرایی این سازمان) از امروز در سازمان تامین اجتماعی کلید خورد.

هر هفته چند خدمت غیرحضوری تا پایان بهمن

وی با بیان اینکه این موضوع در ایام شیوع کرونا مورد تاکید جدی مقام معظم رهبری و رئیس جمهور بوده است، گفت: برنامه ریزی زمانبندی فشرده و مستمر صورت گرفته و امروز زمان شروع این برنامه زمان‌بندی است. از ماه‌های گذشته تمهید مقدمات صورت گرفته و غیرحضوری شدن ۳۰ خدمت قرار است ۷۰ میلیون مراجعه را کاهش دهد و به همین علت طرح ۳۰۷۰ نامگذاری شده است.
سالاری ادامه داد: غیرحضوری شدن این خدمات تا آخر بهمن ماه طبق برنامه زمانبندی به طور کامل محقق می‌شود و هر هفته چند خدمت تأمین اجتماعی غیرحضوری خواهد شد و به این ترتیب بیش از ۷۵ درصد مراجعه مردم را به شعب کاهش می‌دهد.

حذف ثبت درخواست برای کمک هزینه ازدواج

به گفته وی، از امروز پرداخت کمک هزینه ازدواج غیرحضوری خواهد شد و از این بعد بیمه شدگانی که ازدواج می‌کنند برای دریافت کمک هزینه ازدواج نیاز به مراجعه و حتی نیاز به درخواست ندارند، زیرا با ثبت احوال در تعامل هستیم و ازدواج‌های ثبت شده و احراز شرایط به صورت سیستمی انجام و همان روز پرداخت انجام می‌شود.
وی ادامه داد: خدمت دیگر این است که تحت تکفل بودن یا نبودن فرزندان اناث به صورت غیر حضوری استعلام می‌شود.

کاهش ۷۰ میلیون مراجعه با اجرای خدمات الکترونیک

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه هدفگذاری ما این است که ۳۰ خدمت اصلی را به صورت کاملا غیرحضوری ارائه کنیم گفت: اکنون ۹۶ میلیون مراجعه داریم که با اجرای این طرح ۷۰ میلیون مراجعه کاهش می‌یابد. بخش دیگر از مراجعات با طرح نسخه الکترونیک کاهش پیدا خواهد کرد.
سالاری با اشاره به شعار طرح ۳۰۷۰ تحت عنوان "دوشنبه‌های دیجیتالی با طرح ۳۰۷۰" عنوان کرد: تا بهمن ماه و هر دوشنبه، دو تا چهار خدمت با آمادگی کامل غیرحضوری خواهد شد.

آغاز نسخه نویسی الکترونیک از امروز

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه اجرای آزمایشی نسخه نویسی الکترونیک نیز از امروز شروع می‌شود، اظهار کرد: حذف کامل نسخ کاغذی بستگی به مشارکت همه بخش‌ها دارد. ما آمادگی کامل داریم و هر پزشکی نسخه نویسی الکترونیک را انجام دهد همان روز سهم سازمان تأمین اجتماعی پرداخت می‌شود ۳۰ درصد سهم داروخانه‌ها همان روز پرداخت می‌شود. امیدواریم نسخه نویسی الکترونیکی را با پوشش صد درصدی محقق کنیم و بتوانیم خدمات دهی را بهبود بخشیم.

>>به صفحه رسمی اینستاگرام خدمات غیر حضوری با من تامین بپیوندید<<

مطالب پیشنهادی مجله خبری با من تامین

سازمان تامین اجتماعی به منظور دستیابی به اهداف سند درمان ۱۴۰۴ و توزیع عدالت، به سراغ طرح سطح‌بندی خدمات درمانی رفته است اما باید دید در این مسیر چه تهدیدهایی پیش رو دارد.
بازنشستگان تامین اجتماعی که جامعه‌ای بسیار گسترده هستند و بیش از ۶۰ درصد بازنشستگان کشور را تشکیل می‌دهند، در سال جاری در مقوله همسان‌سازی، شاهد تبعیضات و مشکلات بسیار بودند.
متأسفانه شاهد این هستیم که کارگرانی در جامعه مشغول فعالیت هستند که حداقل های قانونی کار را دریافت نمی کنند. این کارگران در بهترین حالت تنها پایه حقوق را دریافت می کنند و مشمول سایر مزایا نمی شوند.
پاسخ: 1-حتما به صورت غیر ارادی بیکار شده باشد. 2-بازنشسته یا مستمری بگیر نباشد. 3-بیمه شده حداقل ۶ ماه سابقه پرداخت حق بیمه داشته باشد قبل از بیکار شدن. 4-بیمه شدگانی که به دلیل حوادثی مانند سیل، زلزله، آتش سوزی بیکار شدند نیاز به داشتن حداقل سابقه بیمه ندارند را دریافت خواهند کرد.
پاسخ: ۱- درخواست توسط متقاضی ارائه شده باشد ۲- حق بیمه دوران مذکور پرداخت شده باشد ۳- رابطه بیمه ای فرد با سازمان بیمه تامین اجتماعی برقرار باشد ۴- در صورتی که بیمه شده قبل از تاریخ تقاضا حداقل «۲» سال سابقه پرداخت حق بیمه داشته باشد
پاسخ: 1- فرد تحت پوشش با ۶۰ سال سن و ۲۰ سال سابقه پرداخت حق بیمه می‌تواند با حداقل حقوق پایه و بیشتر بازنشسته شود. 2- فرد تحت پوشش با ۶۰ سال سن و زیر ۲۰ سال سابقه پرداخت حق بیمه متناسب با تعداد سال‌های پرداخت حق بیمه بازنشسته می‌شود. 3- فرد تحت پوشش با ۶۰ سال سن و ۱۰ سال سابقه 4- فرد تحت پوشش با ۵۰ سال سن و ۳۰ سال سابقه پرداخت حق بیمه با حقوق کامل باز نشسته می‌شود.