برنامه سازمان تامین اجتماعی برای گسترش خدمات غیرحضوری
برنامه سازمان تامین اجتماعی برای گسترش خدمات غیرحضوری
برنامه سازمان تامین اجتماعی برای گسترش خدمات غیرحضوری
1400/04/08 14:02
معاون بیمه‌ای سازمان تامین اجتماعی در جریان نشست چهارمین نشست رویای تامین‌اجتماعی فراگیر با موضوع تامین‌اجتماعی دیجیتال با طرح ۳۰۷۰، گفت...
عوامل و شرایط خاصی در اجرای این طرح توسط سازمان تامین اجتماعی موثر بوده‌اند و عزم و اراده سازمانی بر گسترش خدمات غیرحضوری در ارائه به جامعه تحت پوشش تامین اجتماعی است.
به گزارش عصرایران، مهرداد قریب در ادامه اظهار کرد: ضرورت اجرای طرح ۳۰۷۰ برای کسی پوشیده نیست و با توجه به حجم عظیم جمعیت تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی در حوزه‌های مختلف کارگری، کارفرمایی و تنوع خدمات این سازمان در شرایط امروز بر همه روشن و مبرهن است.
وی با اشاره به اینکه سال ۱۳۹۹ با راهبری سالاری در راس مدیریتی سازمان تامین‌اجتماعی در زمینه‌های مختلف بخصوص در حوزه اجرای طرح‌های با زمینه خدمات‌الکترونیک، سالی به یاد مانده در تاریخ خواهد بود، افزود: در راستای اجرای این طرح موضوع تحقق دولت الکترونیک نیز از ضروریات و توجهات خاص سازمان تامین اجتماعی بوده است.
برنامه سازمان تامین اجتماعی برای گسترش خدمات غیرحضوری
وی اضافه کرد: در شرایط کرونایی با توجه به حجم عظیم مراجعه‌کنندگان به سازمان تامین اجتماعی و رعایت پروتکل‌های بهداشتی برای کارکنان و مراجعین سازمان باعث می شد که کار حتی خارج از وقت اداری توسط کارکنان انجام شود.
معاون بیمه‌ای سازمان تامین‌اجتماعی گفت: آمارهای خروجی سازمان تامین‌اجتماعی نشان‌دهنده این است که ما در ۲۴ ساعت شبانه روز و در تمام ایام سال پاسخگوی مخاطبین این سازمان هستیم و این افراد می‌توانند از سرویس‌ها و تعهدات تامین اجتماعی در قالب طرح ۳۰۷۰ و خدمات الکترونیک استفاده کنند.
قریب با بیان اینکه استفاده بهینه از نیروی انسانی و صرفه‌جویی‌های مختلف در راستای اجرای طرح ۳۰۷۰ بیانگر بخش مهمی از خروجی این طرح است، گفت:با توجه به اینکه ۳ میلیون ۶۰۰ هزار نفر مستمری بگیر و بیش از ۱۴ میلیون نفر بیمه شده اصلی و یک میلیون ۴۰۰ هزار نفر کارفرما تحت پوشش تامین اجتماعی هستند، در حال حاضر ۶۴ هزار نفر نیروی انسانی این سازمان در حال ارائه خدمات به این جمعیت عظیم هستند و این در حالی است که نسبت به سالهای گذشته، افزایش جمعیت تحت پوشش و کاهش نیروی کار سازمان را شاهد هستیم.
وی ادامه داد: اگر اجرای طرح‌های خدمات الکترونیک توسط تامین اجتماعی اجرا نمی‌شد، امروزه خروجی مثبت در ارتباط با ارائه خدمات به جمعیت تحت پوشش امکان‌پذیر نبود.
معاون بیمه‌ای سازمان تامین اجتماعی بیان کرد: در راستای خروجی اجرای خدمات الکتروینک در زمینه ابلاغ‌های الکترونیک در خردادماه ۱۴۰۰ میزان ۹۷ درصد خدمات سازمان تامین اجتماعی بصورت غیرحضوری ارائه شده است.

مطالب پیشنهادی مجله خبری با من تامین

مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی سازمان تأمین اجتماعی با اشاره به فراهم شدن امکان ثبت نام اینترنتی تسهیلات قرض الحسنه مستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی گفت: طی روزهای گذشته، بیش از ۹۰ هزار نفر از بازنشستگان و مستمری بگیران متقاضی، اقدام به ثبت نام تسهیلات قرض الحسنه کرده و ۴۳ هزار نفر نیز وام خود را دریافت کرده‌اند.
کانون بازنشستگان تامین اجتماعی شهرستان تهران با صدور اطلاعیه‌ای از بازنشستگان متقاضی دریافت تسهیلات ۷
امکان ارائه درخواست بازنشستگی عادی در سامانه خدمات غیرحضوری سازمان تأمین اجتماعی فراهم شد.
پاسخ: 1-حتما به صورت غیر ارادی بیکار شده باشد. 2-بازنشسته یا مستمری بگیر نباشد. 3-بیمه شده حداقل ۶ ماه سابقه پرداخت حق بیمه داشته باشد قبل از بیکار شدن. 4-بیمه شدگانی که به دلیل حوادثی مانند سیل، زلزله، آتش سوزی بیکار شدند نیاز به داشتن حداقل سابقه بیمه ندارند را دریافت خواهند کرد.
پاسخ: ۱- درخواست توسط متقاضی ارائه شده باشد ۲- حق بیمه دوران مذکور پرداخت شده باشد ۳- رابطه بیمه ای فرد با سازمان بیمه تامین اجتماعی برقرار باشد ۴- در صورتی که بیمه شده قبل از تاریخ تقاضا حداقل «۲» سال سابقه پرداخت حق بیمه داشته باشد
پاسخ: 1- فرد تحت پوشش با ۶۰ سال سن و ۲۰ سال سابقه پرداخت حق بیمه می‌تواند با حداقل حقوق پایه و بیشتر بازنشسته شود. 2- فرد تحت پوشش با ۶۰ سال سن و زیر ۲۰ سال سابقه پرداخت حق بیمه متناسب با تعداد سال‌های پرداخت حق بیمه بازنشسته می‌شود. 3- فرد تحت پوشش با ۶۰ سال سن و ۱۰ سال سابقه 4- فرد تحت پوشش با ۵۰ سال سن و ۳۰ سال سابقه پرداخت حق بیمه با حقوق کامل باز نشسته می‌شود.