چگونگی دریافت ماهیانه غرامت «مرخصی زایمان»
 چگونگی دریافت ماهیانه غرامت «مرخصی زایمان»
چگونگی دریافت ماهیانه غرامت «مرخصی زایمان»
1400/06/17 13:35
مدیرکل امور بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی جزئیات ابلاغیه جدید این سازمان درباره پرداخت ماهانه غرامت ایام بارداری را اعلام کرد.

به گزارش ایسنا، مهدی شکوری با بیان اینکه خوشبختانه بسیاری از خدمات بیمه ای سازمان تامین اجتماعی به صورت غیرحضوری ارائه می شود گفت: به ویژه در  شرایط کرونا بر کاهش و حذف مراجعات حضوری تاکید می کنیم.

وی افزود: سامانه خدمات غیرحضوری به نشانی  https://eservices.tamin.ir برای این امر درنظر گرفته شده است.

مدیرکل امور بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی در ادامه جزئیات ابلاغیه جدید این سازمان درباره پرداخت ماهانه غرامت ایام بارداری را اعلام کرد و گفت: اقدامی که بانوان بیمه شده می توانند انجام دهند این است که وارد سامانه مذکور شده و مدارک مرتبط اعم از گواهی ولادت فرزند، شناسنامه مادر و گواهی پزشک و بیمارستان را بارگذاری کنند. سیستم خودش کنترل و احراز شرایط کرده و مبلغ غرامت را محاسبه می کند.

شکوری افزود: وقتی افراد در سامانه ثبت نام می کنند شماره حساب بانکی شان را هم اعلام می کنند و ما این غرامت را ماهانه برایشان واریز می کنیم.

وی با بیان اینکه بانوان بیمه شده این اجازه را دارند که سه ماه زودتر از موعد زایمان نیز به مرخصی بروند گفت: نکته دوم اینکه برخی مادران به لحاظ بیماری های خاصی که بر ایشان عارض می شود و ممکن است سلامت مادر و فرزند را دچار خطر کند و یک بیماری تلقی شود، فارغ از ۹ ماه مرخصی، می توانند بدون محدودیت هر مدتی که نیاز به استراحت پزشکی دارند، در مرخصی باشند. در این صورت، غرامتی به عنوان ایام بارداری ناشی از بیماری‌ها جدای از  آن ۹ ماه غرامت به آنها پرداخت خواهیم کرد.

مدیرکل امور بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی ادامه داد: قبلا روال اینگونه بود که اگر فردی در مرخصی زایمان به سر می برد می توانست در آن مدت علی الحساب مبالغی را هر دو و سه ماه یک بار دریافت کند که نیاز به درخواست فرد داشت. منتها در ابلاغیه جدید این تکلیف را برای خودمان ایجاد کردیم که بدون نیاز به ثبت درخواست، این مبلغ ماهانه واریز شود.

شکوری درباره شرط واریز ماهانه غرامت ایام بارداری گفت: شرط واریز این است که کارفرما هرماه لیست را ارسال کند و ما بدانیم که ارتباط فرد با کارفرما قطع نشده و حقوقی دریافت نکرده است. در واقع کارفرما هرماه اسم فرد را در لیست ماهانه رد می کند، اما کارکرد اشتغال را صفر می زند که بیانگر این است که فرد حقوقی دریافت نکرده اما ارتباطش با کارفرما قطع نشده است. نرم افزار مربوط برای این کار در شرف نهایی شدن است و پس از آن زمینه اجرایش به طور کامل فراهم می شود.

>>به صفحه رسمی اینستاگرام خدمات غیر حضوری با من تامین بپیوندید<<

مطالب پیشنهادی مجله خبری با من تامین

اگر اصل ۲۰ قانون اساسی رعایت شود و از کارگران و کارفرمایانِ زن به درستی حمایت شود، زنان هرگز از سکوت قانون برای رفع مایحتاج اولیه‌شان استفاده نخواهند کرد، اطمینان داشته باشیم.
واریز حقوق شهریور ماه بازنشستگان کشوری در برخی از استانها آغاز شد.
عضو هیئت رئیسه مجلس تذکر ۳۱تن از نمایندگان به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره ضرورت پرداخت مزایای فوق‌العاده به بازنشستگان تأمین اجتماعی را قرائت کرد.
پاسخ: 1-حتما به صورت غیر ارادی بیکار شده باشد. 2-بازنشسته یا مستمری بگیر نباشد. 3-بیمه شده حداقل ۶ ماه سابقه پرداخت حق بیمه داشته باشد قبل از بیکار شدن. 4-بیمه شدگانی که به دلیل حوادثی مانند سیل، زلزله، آتش سوزی بیکار شدند نیاز به داشتن حداقل سابقه بیمه ندارند را دریافت خواهند کرد.
پاسخ: ۱- درخواست توسط متقاضی ارائه شده باشد ۲- حق بیمه دوران مذکور پرداخت شده باشد ۳- رابطه بیمه ای فرد با سازمان بیمه تامین اجتماعی برقرار باشد ۴- در صورتی که بیمه شده قبل از تاریخ تقاضا حداقل «۲» سال سابقه پرداخت حق بیمه داشته باشد
پاسخ: 1- فرد تحت پوشش با ۶۰ سال سن و ۲۰ سال سابقه پرداخت حق بیمه می‌تواند با حداقل حقوق پایه و بیشتر بازنشسته شود. 2- فرد تحت پوشش با ۶۰ سال سن و زیر ۲۰ سال سابقه پرداخت حق بیمه متناسب با تعداد سال‌های پرداخت حق بیمه بازنشسته می‌شود. 3- فرد تحت پوشش با ۶۰ سال سن و ۱۰ سال سابقه 4- فرد تحت پوشش با ۵۰ سال سن و ۳۰ سال سابقه پرداخت حق بیمه با حقوق کامل باز نشسته می‌شود.