جزییات تکان دهنده جدید از «طلاق صوری» برای دریافت مستمری تامین اجتماعی
جزییات تکان دهنده جدید از «طلاق صوری» برای دریافت مستمری تامین اجتماعی
جزییات تکان دهنده جدید از «طلاق صوری» برای دریافت مستمری تامین اجتماعی
1400/07/03 14:20
اگر اصل ۲۰ قانون اساسی رعایت شود و از کارگران و کارفرمایانِ زن به درستی حمایت شود، زنان هرگز از سکوت قانون برای رفع مایحتاج اولیه‌شان استفاده نخواهند کرد، اطمینان داشته باشیم.

 این روزها در رسانه‌ها انتقادات زیادی از «طلاق‌های صوری» با هدفِ دریافت مستمری پدر مطرح می‌شود؛ غالباً از پدیده‌ی به زعم مسئولان گسترش یافته‌ی طلاق صوری، به عنوان «سوءاستفاده از صندوق‌های بیمه‌ای» یاد می‌شود؛ زنانی که به قصد بلعیدن اموال دولت! از شوهران خود به طور صوری و نمایشی طلاق می‌گیرند تا بتوانند مستمری پدر فوت شده را دریافت کنند و به دارایی‌های صندوق‌های بازنشستگی ضربه بزنند.

بیست و هفتم شهریورماه، زهراسجادی (معاون سابق امور خانواده مرکز امور زنان و خانواده ریاست جمهوری) با اشاره به انجام طلاق‌های صوری در کشور برای گرفتن حقوق بازنشستگی پدران و مادر، گفت: طلاق‌های صوری در کشور انجام می‌گیرد و اموال دولتی را می‌بلعد و هیچ کسی حواسش نیست. در برخی استانها خانواده‌ها برای بدست آوردن پولی، به صورت صوری طلاق می‌گیرند تا حقوق بازنشستگی پدر یا مادر خود را بگیرند و سپس مجددا بر سر زندگی مشترک خود باز می‌گردند.

برای یافتن پاسخ این سوالات، به سراغِ سیمین یعقوبیان (مشاور امور بانوان کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار خراسان رضوی) رفتیم؛ یعقوبیان در تشریح این پدیده به ایلنا می‌گوید: امروز در رسانه‌ها مکرر در خصوص سوءاستفاده بانوان از قوانین تامین اجتماعی سخن به میان می‌آید؛ مدام می‌گویند «دختران با طلاق صوری مستمری پدرشان را دریافت می‌کنند». اما چرا دختران این مسیر راطی می‌کنند؟ آن چه که مشهود است بی‌انضباطی اقتصادی و نابسامانیهای اجتماعی است؛ وقتی که کسب و کار واشتغال برای همه وجود ندارد و تورم روز به روز افزایش پیدا می‌کند و هیچگونه حمایتی از خانواده‌های با درآمد پایین انجام نمی‌شود، چه انتظاری از خانواده بازماندگان می‌توانیم داشته باشیم؟

این فعال کارگری ادامه می‌دهد: این زنان اذعان دارند پدران ما خوش حسابترین مشتریان تامین اجتماعی و دارایی بودند ولی متاسفانه به علت بیماری‌های مزمن شغلی و…خیلی زود فوت کردند و فقط زمانی کوتاه، از مستمری اندک خود بهره بردند. خود قضاوت کنید؛ از این پدری که دنبال نان حلال بوده است توقع دارید خانواده‌اش در چه سطحی و در چه دهکی قرار بگیرد. قطع به یقین با توجه به مشکلات اقتصادی و فقر، این گروه خود را محق دانسته وتوجیه می‌کنند.

 

  • یعقوبیان با بیان اینکه این رفتارها مورد تایید ما نیز نیست و هرگز نخواهد بود؛ ادامه می‌دهد: ولی باید توجه داشته باشیم که اینگونه خانواده‌ها به دلیل نیاز شدید، تن به این کار (طلاق صوری) می‌دهند تا مستمری ناچیز پدر فوت شده، مرهمی باشد بر زخم‌های وارده اقتصادی به خانواده. این اقدام می‌تواند تبعات حقوقی سنگینی برایشان ایجاد کند ولی مجبور هستند و می‌خواهند زندگی‌شان حداقل امنیت و آرامش اقتصادی واجتماعی داشته باشد.
  • به گفته وی، اگر امروز توازن جنسیتی و فرصت اشتغال بانوان در جامعه حفظ شود قطع به یقین زنان قدرتمندی هستند که پا به پای مردان فعالیت می‌کنند و یقین داشته باشیم که بانوان این سرزمین نمی‌خواهند قانون را دور بزنند مگر اینکه به سختی مجبور باشند.

این فعال امور زنان کارگر، به تبعیضات جنسیتی وعدم توجه قانون به مسائل و مشکلات زنان کارگر اشاره می‌کند و می‌گوید: برای یک نمونه اگر یادمان باشد سازمان تامین اجتماعی به قانون حمایت از خانواده مصوب سال ۱۳۹۲ تمکین نکرد و به همین دلیل زنان مجبور شدند در دیوان عدالت اداری اقامه دعوی کنند تا به حق‌شان برسند. که اخیراً بعد از هشت سال، این قانون ابلاغ مجدد شد و براساس آن، زنان باردار می‌توانند از مرخصی با حقوق ایام بارداری که ۹ ماه محاسبه می‌شود، استفاده کنند؛ وقتی از طلاق صوری برای دریافت مستمری انتقاد می‌کنیم، باید به  این مسائل و فشارهای بغرنج اقتصادی بر گرده زنان توجه کافی داشته باشیم و یکطرفه به قاضی نرویم.

یعقوبیان در پایان می‌گوید: اگر اصل ۲۰ قانون اساسی رعایت شود و از کارگران و کارفرمایانِ زن به درستی حمایت شود، زنان هرگز از سکوت قانون برای رفع مایحتاج اولیه‌شان استفاده نخواهند کرد، اطمینان داشته باشیم.

مطالب پیشنهادی مجله خبری با من تامین

ماده ۱۳ قانون کار تنها ماده‌ای است که به وظایف شرکت‌های پیمانکاری در قبال کارگرانی که قرارداد پیمانی دارند اشاره کرده است.
اگر اصل ۲۰ قانون اساسی رعایت شود و از کارگران و کارفرمایانِ زن به درستی حمایت شود، زنان هرگز از سکوت قانون برای رفع مایحتاج اولیه‌شان استفاده نخواهند کرد، اطمینان داشته باشیم.
واریز حقوق شهریور ماه بازنشستگان کشوری در برخی از استانها آغاز شد.
پاسخ: 1-حتما به صورت غیر ارادی بیکار شده باشد. 2-بازنشسته یا مستمری بگیر نباشد. 3-بیمه شده حداقل ۶ ماه سابقه پرداخت حق بیمه داشته باشد قبل از بیکار شدن. 4-بیمه شدگانی که به دلیل حوادثی مانند سیل، زلزله، آتش سوزی بیکار شدند نیاز به داشتن حداقل سابقه بیمه ندارند را دریافت خواهند کرد.
پاسخ: ۱- درخواست توسط متقاضی ارائه شده باشد ۲- حق بیمه دوران مذکور پرداخت شده باشد ۳- رابطه بیمه ای فرد با سازمان بیمه تامین اجتماعی برقرار باشد ۴- در صورتی که بیمه شده قبل از تاریخ تقاضا حداقل «۲» سال سابقه پرداخت حق بیمه داشته باشد
پاسخ: 1- فرد تحت پوشش با ۶۰ سال سن و ۲۰ سال سابقه پرداخت حق بیمه می‌تواند با حداقل حقوق پایه و بیشتر بازنشسته شود. 2- فرد تحت پوشش با ۶۰ سال سن و زیر ۲۰ سال سابقه پرداخت حق بیمه متناسب با تعداد سال‌های پرداخت حق بیمه بازنشسته می‌شود. 3- فرد تحت پوشش با ۶۰ سال سن و ۱۰ سال سابقه 4- فرد تحت پوشش با ۵۰ سال سن و ۳۰ سال سابقه پرداخت حق بیمه با حقوق کامل باز نشسته می‌شود.