شرایط حضور زنان در بازار کار بیش از پیش فراهم شود
شرایط حضور زنان در بازار کار بیش از پیش فراهم شود
شرایط حضور زنان در بازار کار بیش از پیش فراهم شود
1401/06/23 15:47
در دومین جلسه نشست‌های بررسی ابعاد مسئله جمعیت با تمرکز بر چشم‌انداز و کارکردها سازمان تامین اجتماعی بر ضرورت توجه به حضور زنان در بازار کار تأکید شد.

در دومین جلسه از سلسله نشست‌های بررسی ابعاد مسئله جمعیت با تمرکز بر چشم‌‌انداز و کارکردها سازمان تامین اجتماعی که امروز با حضور محمدجواد محمودی مشاور وزیر علوم تحقیقات و فناوری و رئیس کمیته مطالعات پایش سیاست‌های جمعیتی دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی برگزار شد، سالخوردگی جمعیت و پیامدهای اقتصادی آن مورد بحث و بررسی قرار گرفت. 

 

محمودی؛ مشاور وزیر علوم تحقیقات و فناوری و رئیس کمیته مطالعات پایش سیاست‌های جمعیتی دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به مسئله سالخوردگی جمعیت و پیامدهای اقتصادی و چالش آنها و راهکارهای که باید از سوی مسئولان برای خروج از این چالش‌ها گفت: اولین پیامد سالخوردگی جمعیت، کاهش نرخ باروری و تعداد تولدها و به تبع آن کاهش جمعیت است و با این شکل ورودی افراد به سن کار کمتر می‌شود و کاهش جمعیت بر ترکیب نیروی کار تأثیر می‌گذارد و هر چقدر نیروی کار کاهش پیدا کند، تولیدات هم کاهش پیدا می‌کند و این مسئله بر رشد اقتصادی نیز تاثیرگذار است.

 

آمار و ارقام نشان می‌دهد که در سال 85، 70 درصد جمعیت در سن کار قرار داشته‌اند که در سال 90 به حدود 71 درصد رسیده و در ادامه روند رو به کاهشی داشته و پیش‌بینی می‌شود که تا سال 1430 افراد سن کار به کمتر از 60 درصد برسد.

 

رشد اقتصادی رابطه نزدیکی با درآمد مصرف سرمایه‌گذاری و پس‌انداز دارد. الگو و میزان مصرف با افزایش سن دچار تغییر می‌شود، برای مثال افراد مسن‌تر در مقایسه با افراد جوان‌ عموماً به هزینه‌کردن سهم بیشتری از درآمدشان در بخش مسکن و خدمات اجتماعی گرایش دارند و این مسئله می‌تواند رشد اقتصادی را تحت تأثیر قرار دهد.

 

در واقع سالخوردگی باعث می‌شود که رشد اقتصادی کاهش پیدا کند و این در حالی است که یکی از رسانه‌های خارجی پیش‌بینی کرده است که تا 50 سال آینده کاهش جمعیت باعث کاهش 40 درصد رشد اقتصادی جهان می‌شود.

 

در ادامه می‌توان به نرخ رشد تولید ناخالص داخلی به تفکیک کشورهای مختلف اشاره کرد که در ادامه جدول آن ارائه می‌شود:

 

پیش‌بینی شده است که کشور چین در سال‌های آینده اولین قدرت اقتصادی دنیا بشود و آمریکا که در حال حاضر اولین کشور است به رتبه سوم سقوط کند و کشور هند رتبه دوم را کسب کند و همه اینها برمی‌گردد به ساختار سنی کشورها که موضوع بسیار مهمی است.

 

برای جبران کاهش رشد افراد در سن کار، بهره‌وری نیروی کار باید به نسبت روند تاریخی خود باید 80 درصد افزایش پیدا کند تا از کاهش نرخ رشد اقتصادی آن جلوگیری شود.

 

در 50 سال گذشته نرخ رشد 6 برابر افزایش یافته است و متوسط درآمد سرانه تقریباً سه برابر شده است و تخمین زده می‌شود نصف این افزایش به خاطر بهره‌وری بوده و نصف دیگر به خاطر نیروی کار، در واقع نیروی کار مسئله مهمی است که باید مورد توجه صندوق‌های بیمه‌ای قرار بگیرد.

 

با توجه به شرایط حوزه جمعیتی نباید برای بازنشستگان و ادامه فعالیت آنها محدویت قائل شد و همچنین باید به گونه‌ای عمل کرد که شرایط حضور زنان در بازار کار بیش از پیش فراهم شود.

در شرایط مناسب اقتصادی محرکه مهمی برای رشد اقتصادی و افزایش سطح زندگی افراد است چرا که با افزایش جمعیت نیروی کار لازم برای استفاده مطلوب از منابع اقتصادی فراهم می‌آید و از سوی دیگر بازارهای ضروری برای جذب کالا و نیز امکان سودآوری تولید در سطح وسیعی به وجود می‌آید؛ به عبارت دیگر افزایش جمعیت می‌تواند هم از جهت تقاضا و هم از جهت عرضه عوامل اقتصادی نقش اساسی در توسعه اقتصادی داشته باشد. توسعه اقتصادی ایالات متحده آمریکا در قرن نوزدهم نمونه تاریخی مهمی در این زمینه هست حذف و افزایش جمعیت موجب بالا رفتن بهره‌وری اقتصادی می‌شود چرا که از یک سو امکان تقسیم کار گسترده‌تر و استفاده بیشتر از صرفه‌جویی‌های ابعاد تولید فراهم می‌آید؛ از سوی دیگر نیز چارچوبی برای نیازهای فزاینده و محرک برای پیشرفت‌های علمی و تکنولوژیکی می‌شود.

رابطه نرخ زاد و ولد با رشد تولید سرانه به گونه‌ای است که در استانهای کم برخوردار شاهد نرخ بالای زاد و ولد هستیم؛ به عنوان مثال می‌توان استان سیستان و بلوچستان را نام برد.

به طور متوسط دوران بعد از انقلاب ضریب جینی به شدت کاهش و تعداد فرزندان کم شد و توضیح علمی و ساده آن این است که وقتی فرزند از یک کالا سرمایه‌ای به کالای مصرفی تبدیل می‌شود، این اتفاق می‌افتد.

 

>>به صفحه رسمی اینستاگرام خدمات غیر حضوری با من تامین بپیوندید<<

مطالب پیشنهادی مجله خبری با من تامین

چه زمانی شما نیاز به شکایت از کارفرما دارید؟ در برخی موارد، در زمان اتمام قرارداد کاری اتفاق می‌افتد که کارفرما به تعهدات خود عمل نمی‌کند و تسویه حساب را به‌طور کامل انجام نمی‌دهد.
مدیر کل درمان غیر مستقیم سازمان تأمین اجتماعی با اشاره به اینکه بزرگترین طلبکار از دولت هستیم ، گفت: اعتباری که قرار بود برای اجرای طرح دارویار به تامین اجتماعی بدهند به درستی محقق نشد.
رئیس کانون عالی بازنشستگان تامین اجتماعی خبر داد: قرارداد با شرکت آتیه‌سازان حافظ با کانون عالی بازنشستگان تامین اجتماعی مجددا منعقد شده است.
پاسخ: 1-حتما به صورت غیر ارادی بیکار شده باشد. 2-بازنشسته یا مستمری بگیر نباشد. 3-بیمه شده حداقل ۶ ماه سابقه پرداخت حق بیمه داشته باشد قبل از بیکار شدن. 4-بیمه شدگانی که به دلیل حوادثی مانند سیل، زلزله، آتش سوزی بیکار شدند نیاز به داشتن حداقل سابقه بیمه ندارند را دریافت خواهند کرد.
پاسخ: ۱- درخواست توسط متقاضی ارائه شده باشد ۲- حق بیمه دوران مذکور پرداخت شده باشد ۳- رابطه بیمه ای فرد با سازمان بیمه تامین اجتماعی برقرار باشد ۴- در صورتی که بیمه شده قبل از تاریخ تقاضا حداقل «۲» سال سابقه پرداخت حق بیمه داشته باشد
پاسخ: 1- فرد تحت پوشش با ۶۰ سال سن و ۲۰ سال سابقه پرداخت حق بیمه می‌تواند با حداقل حقوق پایه و بیشتر بازنشسته شود. 2- فرد تحت پوشش با ۶۰ سال سن و زیر ۲۰ سال سابقه پرداخت حق بیمه متناسب با تعداد سال‌های پرداخت حق بیمه بازنشسته می‌شود. 3- فرد تحت پوشش با ۶۰ سال سن و ۱۰ سال سابقه 4- فرد تحت پوشش با ۵۰ سال سن و ۳۰ سال سابقه پرداخت حق بیمه با حقوق کامل باز نشسته می‌شود.